GELECEK NESİL SAĞLIKLI ÜRÜNLER İLE YAŞAMA İLHAM VERİYORUZ

ARONIA MEYVESİ NEDİR?

ARONIA (Origins of the Chokeberry);

İnsanlara sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı yaşamaları için ilham veriyoruz.

ARONIA NEDİR?

Kuzey Amerika'da ortaya çıkan Aronia berry, yerli Kuzey Amerikalılar tarafından sağlığı ve iyileştirici nitelikleri ile biliniyordu.

Aronia melanocarpa  sağlık bilimcileri arasında büyük ilgi uyandıran meyve üreten bir çalılıktır. Aronia berry bitki krallığının en zengin antosiyanin kaynaklarından biridir.

Kuzey Amerika'da ortaya çıkan bu yaprak döken çalı, yerli Kuzey Amerikalılar tarafından sağlığı ve iyileştirici nitelikleri ile biliniyordu. Bir bahar beyaz çiçeği kütlesinden, bitki, koyu mor meyvelerin kümelerini üretir, tadı tadıyla alır, ancak bir dizi potansiyel sağlık yararı sağlayarak, modern bilimin yeni anlamaya başlamasına başlanır.

NEDEN ARONİA?

Aronia'nın size daha iyi sağlık için doğal bir anahtar sağlayabileceğini düşündüren bilimsel kanıtlar artmaktadır. Aronia'yı tüketmek, ilaç bağımlılığınızı azaltabilir ve sizi daha doğal bir nutrasötik şekilli sağlık bakımına götürebilir.

Bunun anahtarı Aronia'nın belki de dünyanın en zengin antosiyanin kaynağı olması. Antosiyaninler, birçok fizyolojik işlemin kritik modülatörleridir. Antosiyanin bakımından zengin gıdaların aşağıdakileri içeren çok çeşitli sağlık yararları sağladığına dair güçlü kanıtlar vardır: antioksidan, antienflamatuar, kardiyovasküler koruma, nöroproteksiyon / gelişmiş bilişsel fonksiyon, diyabet ve obezite kontrolü, kanser inhibisyonu ve gelişmiş egzersiz iyileşmesi.

NEDEN MUTLUMEYVELER'DEN ARONİA?

Mutlumeyveler Aronia'nın olağanüstü bir antosiyanin ve antioksidan profili vardır.
Mutlumeyveler 'Aronia, “bugüne kadar ölçülen herhangi bir meyveli meyvenin en yüksek antioksidan aktivitesi arasında (ORAC tahlili tarafından ölçülen)” var.

Mutlumeyveler Aronia , Türkiye Marmara ve Ege Bölgesinde, bozulmamış toprakları, gölleri ve nehirleri ile ünlü bir pestisit içermez . Meyvenin olağanüstü antioksidan profili, bölgenin yüksek UV ışık seviyelerine bağlanır.

Mutlumeyveler % 100 dondurularak kurutulmuş Aronia sunmaktadır. Ürün içinde hiçbir katkı maddesi, özüt ve koruyucu madde içermez.

Bazı yaygın meyvelerin antioksidan aktivitesinin karşılaştırılması (tüm sonuçlar taze ağırlık bazında 100 g başına ifade edilen)

 

ORAC
(umol / 100 g FW)

elma

2,210-4,275

Kayısı

1115

Muz

879

Blackcurrrant

10144

Yabanmersini

6552

Vişne, ekşi

-

Kiraz, tatlı

3365

Chokeberries (Aronia) (Orta Otago)

19719

Yaban mersini

9584

Mürver

14697

Üzüm

1.118 - 1.260

Kivi, yeşil

882

Kivi, altın

1,210

Erik

7581

Ahududu

4882

Deniz cehri meyveleri (Orta Otago)

10040

çilek

3577

ORAC = Oksijen Radikal Absorbans Kapasitesi(USDA ORAC veri tabanının 2007 verileri ORAC)

 

https://www.cnnturk.com/saglik/aronia-meyvesinin-bilinmeyen-faydalari

https://www.youtube.com/watch?v=Qq9ykCpRVO8

 

Zayıflamanın Yeni Trendi ’Aronia Meyvesi...1 Kaşığı 1 kilo meyveye eşdeğer

 

https://www.youtube.com/watch?v=ka3ltAmGISw

 

 

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır